Ozonowanie


Ozonowanie to wygodna, bezpieczna i skuteczna metoda pozbywania się zanieczyszczeń.

Do ozonowania potrzebny jest oczywiście ozon, czyli jedna z odmian tlenu. Ma on doskonałe właściwości dezynfekujące. Ludzkość nie znalazła dotąd skuteczniejszego środka, który zabija bakterie, wirusy, roztocza i inne związki chemiczne oraz usuwa zapachy.

Co dokładnie robi ozon? Jego działanie polega na gwałtownym utlenianiu. Po natrafieniu na zanieczyszczenia w powietrzu wchodzi z nimi w reakcję chemiczną, której rezultatem jest ich utlenianie. Ozon jest bardzo aktywny chemicznie i łatwo rozkłada zapachy, bakterie, wirusy czy pleśń na mniej złożone i szkodliwe cząsteczki. W trakcie tego procesu dodatkowy atom tlenu zostaje zniszczony, pociągając za sobą bakterie oraz zapach. Jedyne co zostaje po tej reakcji, to czysty tlen. Jest to środek bezpieczny dla ludzi i środowiska.

Do ozonowania używamy generatorów ozonu pobierających otaczające nas powietrze. Sprzęt obsługują osoby po specjalnym przeszkoleniu, posiadające certyfikat poświadczający zdobytą przez nich wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną z ozonowania.

Dysponujemy profesjonalnymi generatorami ozonu, które w bezpieczny sposób prawidłowo przeprowadzą proces ozonowania małych pomieszczeń, piwnic, garaży, samochodów oraz dużych powierzchni w lokalach usługowych. Duża ilość sprzętu i różny zakres wydajności pozwala nam dobrać środki adekwatne do potrzeb Klienta. W naszej firmie używamy trzech generatorów ozonu: 9 g/h, 14 g/h oraz 32 g/h.

Urządzenia spełniają wszelkie normy wymagane przez Unię Europejską i są oznakowane znakiem CE. Badania i opomiarowanie urządzeń zostały wykonane przez Wydział Elektrotechniki Uniwersytetu Technologiczno – Przyrodniczego w Bydgoszczy.

ul. Medalionów 10/86
20-486 Lublin